jméno firmy

ZŠ Polabiny 1

Vítejte na ZŠ Polabiny 1.

Základní škola na Polabinské 1. byla pro žáky poprvé otevřena v roce 1965. Od této doby se v čele vystřídalo na Logo školy sedm ředitelů...
1965 - 1970 Miloslav Bárta
1970 – 1973 Václav Doležal
1973 – 1982 Mojmír Hujer
1982 – 1986 Josef Křivský
1986 – 1989 Mírumil Jany
1989 – 2000 Helena Pískovská
2000 – dosud Radek Hejný
...a lavicemi prošlo několik tisíc studentů.(nemusím je výjmenovávat, že ne? :)
V současné době navštěvuje školu okolo 600 žáků v rozmezí od 6-15 let, kteří jsou rozděleni do 25 tříd. Na škole je možno navštěvovat třídy s rozšířenou výukou informatiky a malé hřiště výpočetní techniky nebo pro nejmenší byla v roce 2001 poprvé otevřena i třída Monterssori se speciálními výukovými metodami "Škola hrou." V roce 2001 byla také zprovozněna druhá počítačová učebna, plně připojená k internetové síti, ke které je studentům umožněn přístup i mimo vyučování. Na škole se od třetích ročníků vyučuje povinně anglický či německý jazyk (pro zájemce je možnost začít již dříve) a v sedmém ročníku je možnost začít i s nepovinnou francouzštinou.
Učebna výtvarné výchovy Na rozsáhlém pozemku školy se nachází čtyři pavilony, moderní tělocvična s gymnastickým sálem, sportovní hřiště i hřiště pro školní družinu a vlastní jídelna.
Na odborné předměty jsou zřízeny samozřejmě specializované učebny uzpůsobeny danému předmětu. Naleznete zde učebnu jazyků, přírodopisu (s akváriem i hadím teráriem), chemie, technických činností či výtvarné výchovy. dílny Pro mimoškolní aktivity je možné využít buď školní družinu nebo velké množství zájmových kroužků ať už sportovních, jazykových či spíš pro činnosti rozvíjející zručnost. (Já osobně chodila na keramiku, volejbal a softbal! Chybí mi to, ani nevíte jak!Zvlášť ty létajíví kusy keramické hlíny :)
Škola pro studenty pořadá také téměř každoroční školy v přírodě, pravidelné lyžařské zájezdy sedmých ročníků, oslavy hallowenu, Dny země a spousty dalších zajímavých akcí. Před dvěma lety byl také pořádám velmi úspěšný poznávací zájezd do Londýna.

 

 
(c)2006 - Design by Lukáš Rolínek